Да
Второ предизвикателство
Ето тук съм написал няколко теста(старал съм се уж да покрия по-скоро различни случай от колкото големи интервали) бъдете мили, това са ми първите тестове, които съм писал (such wow) https://gist.github.com/kuskmen/9497761
@Янислав много добре! Браво за старанието!
Искам да попитам може ли да се подаде отрицателно число или сме сигурни ,че е положително ?
Би трябвало в
is_happy
да не се подават отрицателни числа, тъй като в условието пише, че се почва от положителни. Заhappy_primes
може да се очакват положителни числа, тъй като условието е да са iterable integers.Междудругото и в тестовете на Янислав и в условието, happy_primes(range(25)) или happy_primes(range(-5, 25)) трябва да връща и 1, защото и 1 е щастливо число. Тоест щастливите числа до 25 са [1, 7, 13, 19, 23], а не [7, 13, 19, 23].
@Стоян, В алгоритъма пише, че започвайки от положително число се прави еди си какво си. В условието пише, че функцията приема int (за
is_happy
). Що се отнася доhappy_primes
-range(-5, 5)
пак е iterable oт integers. Също по-горе можеш да видиш одобрени тестове, които тестват за отрицателни числа.@Беатрис, 1 не е просто число.
@Беатрис 1 не е просто число и затова не се очаква като резултат от
happy_primes
@Беатрис 1 е щастливо число, но не е просто. Няколко поста по-нагоре - http://fmi.py-bg.net/topics/304?page=1#reply_339
Офф да вярно, че 1 не е просто Сори..
Смислени ли са проверките, включващи отрицателни числа? Нали питоничния вариант е методите да гърмят ако някой си прави гавра с тях, отрицателните числа са точно това щом говорим за делимост. Dr.Math е на моето мнение.
Иска ми се да повторя въпроса на колегата @Кирил Киров. Какво става, ако вече сме видели код по въпроса, който сме засегнали и, за да не се брои за преписване, трябва да го "дооформяме" и "префасонираме"? Проблем ли е, ако публикуваме код от подобни сайтове?
@Аделина, имаме guide, който ясно дефинира кои действия ще смятаме за преписване и този случай не присъства там.
Не очакваме да си спирате интернета и да стоите сами в тъмна стаичка, докато си решавате предизвикателствата и домашните. Това е причината да са задачи за домашна работа, а не задачи в някоя от компютърните зали на ФМИ под зоркия ни поглед.
Следователно няма нужда да "префасонирате" (в моя край имаме дума "тифецване", която ми се струва много по-подходяща в случая) такъв код.
Трябва да сте влезли в системата, за да може да отговаряте на теми.